Novinky

5 jednoduchých kroků při plánování rekonstrukce nové koupelny

Koupelna je místo pro odpočinek a je nedílnou součástí denní rutiny. Místo které nás po rekonstrukci bude těšit další desítky let.

 

damska-koupelna

 

Vycházejte z předešlých zkušeností ze své současné koupelny. Zamyslete se nad tím jak fungujete ve své současné koupelně, jak využíváte celý prostor ale i detaily jako například odkládací prostory, kam poskládat ručníky či šampóny a jiné přípravky.

Přemýšlejte nad praktičností pro denní užívání koupelny a postupně si takto ujasníte jaké menší prvky tam budete chtít a na co si dát pozor.

 

1.krok: Inspirace

Designy  a trendy koupelen se mění a technologie jde kupředu velice rychle. Pro lepší orientaci je třeba vyrazit na obhlídku do koupelnových studií. Navštivte koupelnové studio v Novém Jičíně PELA CZ, kde vás provede zkušený koupelnový specialista v novinkách a možnostech současných moderních koupelen. U nás si můžete prohlédnout nespočet obkladů a dlažeb v naší vzorkovně včetně moderních velkoformátových velikostí.

Zkuste si prohlédnout naší 3d galerii pro rychlou inspiraci zde.

bila-koupelna

2.krok: Návrh koupelny

První krokem je si ujasnit design koupelny, ve kterém se její duch ponese. Určitě by měl být zaměřen obdobně jako ostatní místnosti domu nebo byt ať zapadne do kompletního vzhledu interiéru Vašeho bydlení. Dnes již není vzhled koupelny ničím omezen, nabízí se široká škála doplňků i základních prvků ke každému stylu např.: minimalistické, futuristické, retro, přírodní či průmyslové nebo italské rustikální.

U nás dokážeme nabídnout řešení i pro náročnějšího klienta který ví co chce nebo naopak neví a svěří svou vysněnou koupelnu do našich rukou.

Nedílnou součásti je také osvětlení koupelny, které kompletně podtrhne dojem při běžném denním užití nebo při odpočinku. S rozmyslem je třeba si vybrat teplotu světla, svítivost či technologii světel. Konkrétní osvětlení je třeba rozhodně konzultovat jak s designérem koupelny tak popř. s elektrikářem, zda-li je svítidlo vhodné do koupelen. 

o_1avjcf2vndqt18kp112eas9sfr2j

 

3.krok Výběr obkladů a dlažby

Během zpracování konceptu koupelny ve 3d, vyvstane pro Vás těžký úkol a to vybrat obklady a dlažbu. Naštěstí naši profesionálové Vám poradí, přeci jen mají dlouhodobé zkušenosti se sestavováním keramiky do koupelny a mají větší přehled ve zboží. Neméně důležitý parametr při rozhodování je určitě cena za m2.

Dobré koupelnové studio Vám dokáže nabídnout řešení dle vašich požadavků a také finančních možností. Proto je dobré i na začátku vědět s jakým finančním rozpočtem budeme koupelnu rekonstruovat. Na trhu je nespočet výrobců obkladů a především rozměrů.

V dnešní době je moderní velkoformátová dlažba nebo obklady v přírodních imitacích ve dvou barvách nebo čistý styl dvou barev. Důležitá je rozhodně i kvalita a rychlost dodání. Mějte na paměti že i dvě kachličky od jednoho výrobce nemusí být shodné, je proto dobré zjistit jsi zda-li nejde o nějaký doprodej. Při dokoupení chybějících metrů můžete dostat kachličky z jiné série a mohou se dost lišit odstínem a naruší celkový dojem koupelny.

Kachličky vybírejte nadčasové a v harmonii s dlažbou. Nabízíme v naší vzorkovně v Novém Jičíně k prohlédnutí a osahání nespočet dlažeb a obkladů.

IMG_20200518_111736

4. krok Výběr koupelnového nábytku a sanitárního vybavení

Pokud nemáte jasno během 3d návrhu koupelny jaký nábytek či sanitární techniku budete chtít, můžete s ním vaši volbu prodiskutovat. Rozhodující v tomto případě je určitě rozměr koupelny a rozestavění jednotlivých prvků. Určitě nezapomeňte na prostor pro pračku či sušičku a počítat s jejich rozmístěním v budoucí koupelně.

Velcí výrobci koupelnového nábytku a sanitárního vybavení nabízí celé série které vystihují daný design koupelny, tzn. že lze koupit vybavení ve stylu retro nebo rustikálním aby ladilo v celkovém dojmu.

pela nový jičín

5 krok Realizace a výběr firmy

Nejdůležitější rozhodnutí nakonec. Během příprav finálního vzhledu je třeba již přemýšlet nad technickou částí rekonstrukce a to kde povedou nové rozvody vody, elektřiny a odpady s co nejmenší prací a bouráním. Toto je nelehký úkol na který se musí brát ohled již během 3d vizualizace aby bylo jasné zda-li nové změny rekonstrukce koupelny budou technicky možné.

U nás máme odborníky, kteří dokážou posoudit dle návrhu zda-li je 3d koncept nové koupelny i také funkční. Veškeré změny lze vždy zapracovat či upravit. Díky dobře zvolené firmě s bohatou zkušeností a dobrou referencí lze rekonstrukce koupelny zvládnout rychle.

U nás v Pele v Novém Jičíně Vám dokážeme s rekonstrukcí koupelny od A do Z. Zastavte se do naší prodejny a přesvědčte se sami.

Nové katalogy Sapho, Aqualine a Krajcar

Přidali jsme nové katalogy koupelen a obkladů dodavatelů Sapho, Aqualine a Krajcar.

Najdete je na pravé straně této stránky.

Nový katalog firmy Krajcar

Nově nabízíme výrobky firmy Krajcar. Na našem webu naleznete aktuální katalog 2017/2018 Read More

Lebon design pozvánka

Read More